Seura

Urheilijat

Kilpailut

Tulokset

Yu-koulu

Etusivulle

Päivitys

13.8.2017

M 60 m Näkövammaiset T13

Ruslan Ramazanov T13 Kenttäurheilijat 58 DNS

M 200 m Näkövammaiset B4

1. Vili Laukkanen Keski-Uusimaan Urheilijat 40,05

M 400 m Näkövammaiset T11-T13 / B4

1. Vili Laukkanen B4 Keski-Uusimaan Urheilijat 1.02,00

2. Carlo Kupila T13 Humppilan Yri 1.08,90

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

3. Timo Pulkkinen T11 Pohjois-Savon Näkövammaiset 1.19,70

M 800 m Näkövammaiset T13 / B4

1. Vili Laukkanen B4 Keski-Uusimaan Urheilijat 2.35,40

2. Carlo Kupila T13 Humppilan Yri 2.44,90

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

M 1500 m Näkövammaiset T11-T13

1. Carlo Kupila T13 Humppilan Yri 5.22,18

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

2. Viljami Kammonen T12 Helsingin Kisa-Veikot 5.24,52

3. Timo Pulkkinen T11 Pohjois-Savon Näkövammaiset 5.49,61

Ruslan Ramazanov T13 Kenttäurheilijat-58 DNS

M Pituus Näkövammaiset F13

1. Carlo Kupila F13 Humppilan Yri 382

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

Ruslan Ramazanov F13 Kenttäurheilijat-58 DNS

M Kuula Näkövammaiset F13

1. Petteri Peitso F13 Seinäjoen Seudun Urheilijat 9.94

M Kiekko Näkövammaiset F12-F13, Pisteet

1. Petteri Peitso F13 Seinäjoen Seudun Urheilijat 36.13

Pisteet 706,93

2. Veli Saarela F12 Helsingin Tarmo 23.91

Pisteet 470,46

Ruslan Ramazanov F13 Kenttäurheilijat-58 DNS

M Keihäs Näkövammaiset F12-F13

1. Veli Saarela F12 Helsingin Tarmo 29.62

Ruslan Ramazanov F13 Kenttäurheilijat-58 DNS

N 60 m Näkövammaiset T13 / B4

1. Raisa Kuusela T13 Oulun Pyrintö 10,02

2. Anniina Latikka B4 Espoo 10,11

N 400 m Näkövammaiset T13

1. Raisa Kuusela T13 Oulun Pyrintö 1.23,94

N 800 m Näkövammaiset B4

1. Anniina Latikka B4 Espoo 3.12,31

N 1500 m Näkövammaiset B4

1. Anniina Latikka B4 Espoo 6.44,59

N Korkeus Näkövammaiset T13

1. Raisa Kuusela T13 Oulun Pyrintö 110

M 60 m Kehitysvammaiset

1. Jussi Hämäläinen Kuusankosken Kisa 8,51

2. Valtteri Kalliomäki Noormarkun Nopsa 8,80

3. Klaus Niinimäki Kuru/Luovi 8,95

4. Marko Ruotsalainen Vihanti 9,12

5. Tomi Harsu Ruovesi 9,39

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

6. Samuli-Petteri Kivinen Kaustisen Pohjan-Veikot 9,53

7. Jouni Laitinen Pieksämäen Veikot -98 17,14

Juha Jääskelä Kokkola/Luovi DNS

Erä 1

1. Jussi Hämäläinen Kuusankosken Kisa 8,51

2. Valtteri Kalliomäki Noormarkun Nopsa 8,80

3. Marko Ruotsalainen Vihanti 9,12

4. Samuli-Petteri Kivinen Kaustisen Pohjan-Veikot 9,53

5. Jouni Laitinen Pieksämäen Veikot -98 17,14

Erä 2

1. Klaus Niinimäki Kuru/Luovi 8,95

2. Tomi Harsu Ruovesi 9,39

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

Juha Jääskelä Kokkola/Luovi DNS

M 200 m Kehitysvammaiset

1. Jorma Pirilä Laitasaaren Veto 28,17

2. Valtteri Kalliomäki Noormarkun Nopsa 29,70

3. Markku Rimppi Tynkäkuja 30,95

4. Marko Ruotsalainen Vihanti 31,20

5. Klaus Niinimäki Kuru/Luovi 31,62

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

6. Samuli-Petteri Kivinen Kaustisen Pohjan-Veikot 33,16

Juha Jääskelä Kokkola/Luovi DNS

Erä 1

1. Jorma Pirilä Laitasaaren Veto 28,17

2. Marko Ruotsalainen Vihanti 31,20

3. Klaus Niinimäki Kuru/Luovi 31,62

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

Juha Jääskelä Kokkola/Luovi DNS

Erä 2

1. Valtteri Kalliomäki Noormarkun Nopsa 29,70

2. Markku Rimppi Tynkäkuja 30,95

3. Samuli-Petteri Kivinen Kaustisen Pohjan-Veikot 33,16

M 400 m Kehitysvammaiset

1. Tony Väkiparta Porin Tarmo 1.01,55

2. Jorma Pirilä Laitasaaren Veto 1.05,91

3. Kai Koljonen Oulu 1.09,78

4. Jyri Lehtonen Konnevesi/Luovi 1.12,34

5. Marko Ruotsalainen Vihanti 1.13,92

6. Valtteri Kalliomäki Noormarkun Nopsa 1.14,26

7. Jouni Laitinen Pieksämäen Veikot -98 1.59,56

Jukka Jämsen Oulu DNS

Erä 1

1. Jorma Pirilä Laitasaaren Veto 1.05,91

2. Kai Koljonen Oulu 1.09,78

3. Marko Ruotsalainen Vihanti 1.13,92

Erä 2

1. Tony Väkiparta Porin Tarmo 1.01,55

2. Jyri Lehtonen Konnevesi/Luovi 1.12,34

3. Jouni Laitinen Pieksämäen Veikot -98 1.59,56

Erä 3

1. Valtteri Kalliomäki Noormarkun Nopsa 1.14,26

Jukka Jämsen Oulu DNS

M 800 m Kehitysvammaiset

1. Tony Väkiparta Porin Tarmo 2.28,64

2. Kai Koljonen Oulu 2.46,23

3. Lassi Lahtinen Tynkäkuja 3.11,39

M 1500 m Kehitysvammaiset

1. Kai Koljonen Oulu 5.43,04

2. Jouni Laitinen Pieksämäen Veikot -98 8.46,09

Jorma Pirilä Laitasaaren Veto DNS

M 3000 m kävely Kehitysvammaiset

1. Jukka Jämsen Oulu 21.38,71

M Kolmiloikka Kehitysvammaiset

1. Jukka Jämsen Oulu 9.53

M Pituus Kehitysvammaiset

1. Jussi Hämäläinen Kuusankosken Kisa 472

2. Klaus Niinimäki Kuru/Luovi 430

3. Markku Rimppi Tynkäkuja 411

4. Marko Ruotsalainen Vihanti 406

5. Valtteri Kalliomäki Noormarkun Nopsa 397

6. Samuli-Petteri Kivinen Kaustisen Pohjan-Veikot 355

7. Lassi Lahtinen Tynkäkuja 317

M Kuula Kehitysvammaiset

1. Ville Seppänen Valkeakosken Koskenpojat 10.82

2. Jani Tissari Hankasalmen Hanka 9.18

3. Joni Pajala Raahen Vesa 9.07

4. Mika Pekkola Kuusankosken Kisa 6.78

5. Valtteri Kalliomäki Noormarkun Nopsa 6.56

6. Joonas Elo Kuusankosken Kisa 6.40

7. Miia Mäkelä Pori 3.47

Juho Puurila Tynkäkuja DNS

M Kiekko Kehitysvammaiset

1. Joni Pajala Raahen Vesa 30.16

2. Jani Tissari Hankasalmen Hanka 29.78

3. Ville Seppänen Valkeakosken Koskenpojat 26.28

4. Jani Hänninen Pietarsaari/Luovi 22.53

5. Mika Pekkola Kuusankosken Kisa 17.89

Yubanneri1
weblogo1
PORIN TARMO 1908-2016 YLEISURHEILU

M Keihäs Kehitysvammaiset

1. Jani Tissari Hankasalmen Hanka 44.93

2. Jani Hänninen Pietarsaari/Luovi 44.68

3. Joni Pajala Raahen Vesa 36.53

4. Aimo Tapaninen Kuusankosken Kisa 26.76

5. Joonas Elo Kuusankosken Kisa 24.11

N 60 m Kehitysvammaiset

Noora Koponen Seinäjoen seudun Urheilijat DNS

N 200 m Kehitysvammaiset

1. Johanna Nikonen Hankasalmen Hanka 39,42

Noora Koponen Seinäjoen seudun Urheilijat DNS

N 400 m Kehitysvammaiset

1. Johanna Nikonen Hankasalmen Hanka 1.32,57

Noora Koponen Seinäjoen seudun Urheilijat DNS

N 800 m Kehitysvammaiset

1. Maria Heikkinen Pieksämäen Veikot -98 3.20,73

N Kuula Kehitysvammaiset

1. Marja-Leena Häkkänen Kuusankosken Kisa 8.35

2. Rea Korpela Kuusankosken Kisa 7.16

N Kiekko Kehitysvammaiset

1. Marja-Leena Häkkänen Kuusankosken Kisa 23.99

2. Rea Korpela Kuusankosken Kisa 16.23

M 60 m Liikuntavammaiset avoin luokka /T44

1. Risto Leinonen avoin luokka Oulun Invalidit 14,80

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

2. Timo Lumiainen T44 Porin Pyrintö 41,13

M 60 m Liikuntavammaiset kelaus T34/T54

1. Henry Manni T54 Länsi-Uudenmaan Urheilijat 12,00

2. Janne Seppälä T34 Lapin Lukko 13,42

Esa-Pekka Mattila T54 DNS

Aleksi Kirjonen T54 Espoon Tapiot DNS

M 200 m Liikuntavammaiset avoin luokka/T44

1. Risto Leinonen avoin luokka Oulun Invalidit 56,63

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

2. Timo Lumiainen T44 Porin Pyrintö 2.38,50

M 200 m Liikuntavammaiset kelaus T34 / T54

1. Henry Manni T54 Länsi-Uudenmaan Urheilijat 30,89

2. Janne Seppälä T34 Lapin Lukko 35,85

Esa-Pekka Mattila T54 DNS

M 400 m Liikuntavammaiset avoin luokka

1. Risto Leinonen avoin luokka Oulun Invalidit 2.14,19

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

M 400 m Liikuntavammaiset kelaus T34/T52/T54

1. Henry Manni T54 Länsi-Uudenmaan Urheilijat 59,30

2. Janne Seppälä T34 Lapin Lukko 1.08,41

3. Eero Mäki T52 Euran seudun invalidit 3.25,34

Esa-Pekka Mattila T54 DNS

M 800 m Liikuntavammaiset kelaus T54

Esa-Pekka Mattila DNS

M 1500 m Liikuntavammaiset kelaus T54

1. Henry Manni T54 Länsi-Uudenmaan Urheilijat 4.04,24

M 1500 m Liikuntavammaiset LV2/T36

1. Veikko Ståhle LV2 Iisalmen Invalidit 6.36,99

2. Ari Lehto T36 Oulun invalidit 6.41,64

M 3000 m kävely Liikuntavammaiset avoin luokka /T44

1. Risto Leinonen avoin luokka Oulun Invalidit 21.38,09

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

2. Pekka Kandolin avoin luokka Varkauden Invalidit 25.02,49

(kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

Timo Lumiainen T44 Porin Pyrintö DNF

M Pituus Liikuntavammaiset F44

Timo Lumiainen F44 Porin Pyrintö DNS

M Korkeus Liikuntavammaiset F44

1. Pentti Takala F44 SPOVE/HIY 130

M Korkeus Liikuntavammaiset avoin luokka (kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

Risto Leinonen avoin luokka Oulun Invalidit DNS

M Kuula Liikuntavamaiset F37 / F42 / F44

1. Mika Markkanen F42 Varkauden Invalidit 10.63

Pisteet 790,33

2. Pentti Takala F44 SPOVE/HIY 8.33

Pisteet 519,88

3. Iiro Kokkonen F37 Lahden Ahkera 5.77

Pisteet 383,57 (kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

4. Timo Lumiainen F44 Porin Pyrintö 5.48

Pisteet 342,01

M Kuula Liikuntavammaiset avoin luokka (Kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa) 4kg

1. Risto Leinonen avoin luokka Oulun Invalidit 8.01

M Kiekko Liikuntavammaiset F37 / F44

1. Pentti Takala F44 SPOVE/HIY 25.81

Pisteet 477,54

2. Iiro Kokkonen F37 Lahden Ahkera 19.14

Pisteet 371,85 (kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa)

3. Timo Lumiainen F44 Porin Pyrintö 10.22

Pisteet 189,09

M Kiekko Liikuntavammaiset avoin luokka (Kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa) 1kg

Risto Leinonen avoin luokka Oulun Invalidit 23.67

M Kiekko Liikuntavammaiset tuoli F52

Eero Mäki F52 Euran seudun invalidit DNS

M Keihäs Liikuntavammaiset F44

1. Timo Lumiainen F44 Porin Pyrintö 15.62

M Keihäs Liikuntavammaiset avoin luokka (Kilpailun ulkopuolella, ei SM-arvoa) 600g

1. Risto Leinonen avoin luokka Oulun Invalidit 20.29

N 60 m Liikuntavammaiset kelaus T54

1. Amanda Kotaja T54 Vampulan Urheilijat 14,48

N 200 m Liikuntavammaiset kelaus T54

1. Amanda Kotaja T54 Vampulan Urheilijat 38,63

N 400 m Liikuntavammaiset kelaus T54

1. Amanda Kotaja T54 Vampulan Urheilijat 1.19,30

N Keihäs Liikuntavammaiset tuoli F34

1. Marjaana Huovinen F34 Kuopion Sisu-Veikot 15.41

M Kuula Elinsiirtoväki

1. Teijo Hietanen SyKe 12.28

2. Tapio Aikio Oulaisten Huima 8.82

M Kiekko Elinsiirtoväki

1. Teijo Hietanen SyKe 31.86

2. Tapio Aikio Oulaisten Huima 24.91

N 60 m Elinsiirtoväki

1. Tuija Helander SyKe 8,75

2. Iija Ignatiew Kenttäurheilijat 58 9,86

N Pituus Elinsiirtoväki

1. Tuija Helander SyKe 454

2. Iija Ignatiew Kenttäurheilijat 58 351

N Kuula Elinsiirtoväki

1. Tuija Helander SyKe 8.20

Lataa tulos-pdf tästä
 

Jaoston kokoonpano

 

Palkitut urheilijat 2013

 

Seuraennätykset

 

pikajuoksu

 

aitajuoksu

 

kestävyysjuoksu

 

hypyt

 

heitot

 

ottelut

 

viestit

 

Leo-Pekka Tähti

 

Kilpailut

 

Tulokset 2011

 

Tulokset 2010

 

Tulokset 2009

 

Tulokset 2008

 

Tulokset 2007

 

Tulokset 2006

 

Tulokset 2005

 

Tulokset 2004

 

Tulokset 2003

 

Tulokset 2002

 

Tulokset 2001

 

Tulokset 2000

 

Nuorisokansalliset 21.6.

 

Jäsentenväliset 2011

 

Nuorisokansalliset 20.2.

 

VAU halli-SM 20.2.

 

Nuorisokansalliset 8.6.

 

Hippokisat 2009

 

Iltatähtikansalliset 21.8.

 

Nuorisokansalliset 17.6.

 

Hippo-Olympialaiset 2008

 

Iltatähtikansalliset 29.8.

 

Nuorten kansalliset

 

Hippokisat 2007

 

Porin 10 mailia 11.6.

 

Nuorisokansalliset

 

Iltatähtikansalliset 29.8.

 

Hippokisat

 

Porin 10 mailia 28.8.

 

Hippokisat 4.9.

 

Iltatähtikansalliset

 

Hippokisat 6.9.

 

Nuorten hallikansalliset

 

95 v juhlakisat

 

nuorten kansalliset

 

nuorten hallikansalliset

 

Iltatähtikansalliset

 

nuorten kansalliset

 

nuorten hallikansalliset

 

Iltatähtikansalliset

 

nuorten kansalliset

 

nuorten hallikansalliset

 

nuorten kansalliset

 

Yleisurheilukoulu

 

YU-varusteet

 

YU-koulun tuloksia

 

maastot 8.5.2008

 

kisa 22.11.2007

 

YU-koulun maastot

 

YU-koulun tammikisat

 

kisa 11.2.2006

 

kisa 25.3.2006

 

kisa 15.6.2006

 

Etusivulle

 

Yleisurheilujaosto

 

Tarmon hallinto

 

Tarmon etusivu