Seura

Urheilijat

Kilpailut

Tulokset

Yu-koulu

Etusivulle

Päivitys

13.8.2017

Ajanotosta:

Stadionin sähköinen ajanotto ei toiminut, sillä yhteyttä maalikameran ja lähetyspistoolin väliin ei saatu, kaapelikela kuulemma hukassa. Joten ajat on otettu siten, että maalikamera käynnistettiin käsin ja kuvattiin maaliintulot. Ajat olisi kai pitänyt pyöristää ylöspäin sääntöjen mukaan, mutta en sitä tehnyt.

Erkki K Kangas

M17 300 m

1. Teemu Lankinen NoNo 37,36

2. Ville Vihtalahti NoNo 37,76

3. Hannes Haapaniemi PorY 39,59

4. Jori Antikainen NoNo 40,03

5. Tomi Nieminen KSL 40,31

 

M17 Moukari

1. Juho Saarikoski NoNo 65,49

2. Ilmari Lahtinen NoNo 63,90

3. Jukka Vehmas PoPy 58,75

 

P15 300 m

1. Kristian Salo NaVire 40,25

2. Jani Ahopelto UST 41,19

3. Julius Lepola PorY 41,21

4. Sami Nieminen KSL 41,45

5. Tuomas Rauvola EuVe 43,08

 

P15 Pituus

1. Kristian Salo NaVire 547 +1,3

2. Jani Ahopelto UST 506 +2,5

3. Julius Lepola PorY 4,92 +2,5

4,90 +1,6

4. Tuomas Rauvola EuVe 4,92 +2,6

4,82 +1.2

 

P15 Moukari

1. Waltteri Lahtinen NoNo 63,10

2. Risto Kauppinen Tamp38 61,34

 

P13 200 m

1. Pietari Pelto-Piri NoNo 28,20

2. Juuso Walli NoNo 30,42

3. Lauri Virtanen PorY 30,63

4. Verneri Välimäki NoNo 30,64

5. Markus Saarinen NaVire 31,84

6. Aleksi Nieminen PoTa 32,16

 

P13 Korkeus

1. Antti Lempinen PorY 145

2. Miro Suonperä NaVire 145

3. Toni Riento NaVire 145

4. Juuso Walli NoNo 130

5. Verneri Välimäki NoNo 125

6. Joel Rajamäki UST 105

 

P13 Kuula

1. Markus Saarinen NaVire 11,13

2. Miro Tuokko KullU 11,12

3. Ville Rantaneva MeI 10,96

4. Antti Lempinen PorY 9,86

5. Matias Rauvola EuVe 9,05

6. Juuso Walli NoNo 9,00

7. Pietari Pelto-Piri NoNo 8,02

8. Aleksi Nieminen PoTa 5,14

 

P11 150 m

1. Matti Painilainen PoTa 22,36

2. Aleksanteri Tomberg KSL 22,40

3. Teijo Lahdenperä NoNo 23,83

4. Joel Rajamäki UST 23,97

5. Santeri Välimäki NoNo 24,45

6. Teemu Saarinen NaVire 25,02

7. Atte Sandroos NoNo 26,53

 

P11 1000 m

1. Aleksanteri Tomberg KSL 3.32,30

2. Joel Rajamäki UST 3.37,52

3. Tuomas Tuomola LLuja 3.39,65

4. Markus Mikkola NoNo 4.01,11

5. Teemu Saarinen NaVire 4.14,36

 

P11 Keihäs

1. Juho Vähäsantanen KullU 30,80

2. Kristian Malmi SäU 29,16

3. Teemu Saarinen NaVire 27,15

4. Valtteri Heinilä EuRa 27,06

5. Hermanni Hakasuo LLuja 25,38

6. Santeri Välimäki NoNo 22,65

7. Timi Riento NaVire 16,96

8. Atte Sandroos NoNo 16,06

 

P9 40 m

1. Leevi Vihtalahti NoNo 6,52

2. Oskari Lahti NoNo 6,93

3. Niko Nissilä UST 6,95

4. Eetu Elomäki PoTa 7,12

5. Aleksi Nieminen KSL 7,14

6. Mikael Rauvola EuVe 7,20

7. Kristian Kaukonen PoTa 7,23

8. Jussi StÂhle NoNo 7,24

9. Aki Halme NoNo 7,92

 

Erä 1

1. Leevi Vihtalahti NoNo 6,52

2. Oskari Lahti NoNo 6,93

3. Eetu Elomäki PoTa 7,12

4. Mikael Rauvola EuVe 7,20

 

Erä 2

1. Niko Nissilä UST 6,95

2. Aleksi Nieminen KSL 7,14

3. Kristian Kaukonen PoTa 7,23

4. Jussi StÂhle NoNo 7,24

5. Aki Halme NoNo 7,92

 

P9 Pituus

1. Niko Nissilä UST 346 +2,1

2. Aleksi Nieminen KSL 340 +2,5

3. Eetu Elomäki PoTa 322 +2,2

4. Mikael Rauvola EuVe 319 +1,4

5. Kristian Kaukonen PoTa 312 +2,9

6. Oskari Lahtinen NoNo 309 +2,4

7. Jussi StÂhle NoNo 293 +2,5

8. Aki Halme NoNo 289 +1,3

 

P9 Kuula

1. Aki Halme NoNo 7,82

2. Oskari Lahtinen NoNo 7,48

3. Aleksi Nieminen KSL 6,81

4. Mikael Rauvola EuVe 6,66

5. Leevi Vihtalahti NoNo 6,61

6. Jussi StÂhle NoNo 6,50

7. Jaakko Vähäsantanen KullU 6,32

8. Niko Nissilä UST 5,91

9. Eemeli Rantaneva MeI 5,34

10. Kristian Kaukonen PoTa 4,64

Yubanneri1
weblogo1
PORIN TARMO 1908-2016 YLEISURHEILU

N17 300 m

1. Silja Pelto-Piri NoNo 42,94

2. Laura Valli PorY 44,32

 

T15 200 m aj, tuuli +1,9

1. Noora Valvee EuRa 31,22

2. Petra Laakso PorY 32,31

3. Sini Välilä PorY 33,52

4. Nina Soininen NaVire 34,52

 

T15 Pituus

1. Suvi Marttila EuVe 499 +1,6

2. Petra Laakso PorY 461 +2,1

3. Henna Lehti PorY 458 +3,1

4. Ronja Revell KoivI 449 +1,6

5. Jonna Vihlman UST 448 +1,4

6. Julia Rajamäki UST 418 +2,2

7. Iida-Sofia Männistö KiuKis 396 +1,7

 

T15 Moukari

1. Laura Setälä NoNo 46,32

2. Elina Kemppinen PorY 43,52

3. Tiina Vuohijoki HaJy 40,38

4. Nina Soininen NaVire 29,90

 

T13 200 m

1. Reetta Kohonen PorY 27,91

2. Paula Vihtalahti NoNo 28,18

3. Martta Rautala KiuKis 28,50

4. Mariia Vasara PorY 29,77

5. Henna Rauhansalo UST 29,89

6. Aleksiina Astala PorY 30,77

7. Susanna Vihlman UST 31,38

8. Erika Alander PoTa 32,06

 

T13 1000 m

1. Marianne Viitamaa VsV 3.25,35

2. Roosa Marianiemi NoNo 3.34,75

3. Henna Rauhansalo UST 3.37,27

4. Erika Alander PoTa 3.40,25

 

T13 Korkeus

1. Paula Vihtalahti NoNo 154

2. Martta Rautala KiuKis 140

3. Erika Alander PoTa 130

4. Anri Pohjonen IkaalU 120

 

T11 150 m

1. Taija Lankinen NoNo 22,46

2. Eveliina Poukka PoTa 22,79

3. Jenni Walli NoNo 23,18

4. Veera Kangasniemi NoNo 23,53

5. Suvi Mäkitalo NoNo 23,93

6. Nelli Kuronen PoTa 24,27

7. Veera Tuominen K-KV 24,74

8. Elli Uusitalo NoNo 25,55

9. Helmi Heikkilä PorY 26,26

10. Milja Pohjonen IkaalU 26,35

11. Julia Ruohomäki PoPy 32,04

 

Erä 1

1. Taija Lankinen NoNo 22,46

2. Eveliina Poukka PoTa 22,79

3. Suvi Mäkitalo NoNo 23,93

4. Helmi Heikkilä PorY 26,26

5. Milja Pohjonen IkaalU 26,35

6. Julia Ruohomäki PoPy 32,04

 

Erä 2

1. Jenni Walli NoNo 23,18

2. Veera Kangasniemi NoNo 23,53

3. Nelli Kuronen PoTa 24,27

4. Veera Tuominen K-KV 24,74

5. Elli Uusitalo NoNo 25,55

 

T11 1000 m

1. Jenni Walli NoNo 3.32,58

2. Taija Lankinen NoNo 3.47,85

3. Suvi Mäkitalo NoNo 3.52,62

4. Eveliina Poukka PoTa 4.10,81

5. Milja Pohjonen IkaalU 4.13,57

6. Monika Alander PoTa 4.46,76

 

T11 Korkeus

1. Milla Lempinen PorY 128

2. Emmi Nieminen PorY 125

3. Nelli Kuronen PoTa 120

4. Suvi Mäkitalo NoNo 115

5. Veera Tuominen K-KV 110

6. Veera Kangasniemi NoNo 105

7. Elli Uusitalo NoNo 105

8. Helmi Heikkilä PorY 105

9. Milja Pohjonen IkaalU 100

10. Jenny Virta UST 100

 

T9 40 m

1. Janna Häihänen LLuja 6,63

2. Annika Hohkuri KSL 6,79

3. Anni-Elina Luotonen PoTa 6,92

4. Saara Tillqvist UST 7,23

5. Anni Järvenpää NoNo 7,30

6. Vilma Lindroos PoTa 7,38

7. Ann-Nina Heikkilä NoNo 7,47

8. Jenny Virta UST 7,66

9. Iida Saarni UST 8,12

10. Taija Ruohomäki PoPy 8,82

11. Sara Nieminen PoTa 8,96

12. Inkeri Kerminen PoTa 9,12

 

Erä 1

1. Janna Häihänen LLuja 6,63

2. Anni-Elina Luotonen PoTa 6,92

3. Vilma Lindroos PoTa 7,38

4. Ann-Nina Heikkilä NoNo 7,47

5. Jenny Virta UST 7,66

6. Iida Saarni UST 8,12

 

Erä 2

1. Annika Hohkuri KSL 6,79

2. Saara Tillqvist UST 7,23

3. Anni Järvenpää NoNo 7,30

4. Taija Ruohomäki PoPy 8,82

5. Sara Nieminen PoTa 8,96

6. Inkeri Kerminen PoTa 9,12

 

9 Pituus

1. Janna Häihänen LLuja 366 +2,4

2. Anni-Elina Luotonen PoTa 337 +1,9

3. Annika Hohkuri KSL 326 +3,6

4. Jenny Virta UST 311 +2,2

5. Anni Järvenpää NoNo 310 +2,8

6. Vilma Lindroos PoTa 298 +2,0

7. Viivi Collander PoTa 280 +1,8

8. Ann-Nina Heikkilä NoNo 268 +1,5

9. Iida Saarni UST 244 +1,6

10. Sara Nieminen PoTa 185 +3,6

 

T9 Kuula

1. Jenny Virta UST 5,22

2. Annika Hohkuri KSL 5,10

3. Anni Järvenpää NoNo 4,29

4. Janna Häihänen LLuja 4,14

5. Ann-Nina Heikkilä NoNo 3,69

6. Iida Saarni UST 2,75

7. Inkeri Kerminen PoTa 2,05

 

Jaoston kokoonpano

 

Palkitut urheilijat 2013

 

Seuraennätykset

 

pikajuoksu

 

aitajuoksu

 

kestävyysjuoksu

 

hypyt

 

heitot

 

ottelut

 

viestit

 

Leo-Pekka Tähti

 

Kilpailut

 

Tulokset 2011

 

Tulokset 2010

 

Tulokset 2009

 

Tulokset 2008

 

Tulokset 2007

 

Tulokset 2006

 

Tulokset 2005

 

Tulokset 2004

 

Tulokset 2003

 

Tulokset 2002

 

Tulokset 2001

 

Tulokset 2000

 

Nuorisokansalliset 21.6.

 

Jäsentenväliset 2011

 

Nuorisokansalliset 20.2.

 

VAU halli-SM 20.2.

 

Nuorisokansalliset 8.6.

 

Hippokisat 2009

 

Iltatähtikansalliset 21.8.

 

Nuorisokansalliset 17.6.

 

Hippo-Olympialaiset 2008

 

Iltatähtikansalliset 29.8.

 

Nuorten kansalliset

 

Hippokisat 2007

 

Porin 10 mailia 11.6.

 

Nuorisokansalliset

 

Iltatähtikansalliset 29.8.

 

Hippokisat

 

Porin 10 mailia 28.8.

 

Hippokisat 4.9.

 

Iltatähtikansalliset

 

Hippokisat 6.9.

 

Nuorten hallikansalliset

 

95 v juhlakisat

 

nuorten kansalliset

 

nuorten hallikansalliset

 

Iltatähtikansalliset

 

nuorten kansalliset

 

nuorten hallikansalliset

 

Iltatähtikansalliset

 

nuorten kansalliset

 

nuorten hallikansalliset

 

nuorten kansalliset

 

Yleisurheilukoulu

 

YU-varusteet

 

YU-koulun tuloksia

 

maastot 8.5.2008

 

kisa 22.11.2007

 

YU-koulun maastot

 

YU-koulun tammikisat

 

kisa 11.2.2006

 

kisa 25.3.2006

 

kisa 15.6.2006

 

Etusivulle

 

Yleisurheilujaosto

 

Tarmon hallinto

 

Tarmon etusivu